O nás


Značka “ Mirah“ je novou designovou značkou, která si klade za cíl pojmenovat kvalitní výrobky spojené s přírodními materiály a s řemeslnou zručností pocházející z České republiky. Zakladatelem této designové značky je Miroslav Hrabovský, který se dlouhá léta zabývá prací v oblasti dřevěných materiálů. Díky načerpaným zkušenostem a celoživotnímu zájmu o designové produkty se rozhodl přijít s něčím netradičním, novým, zajímavým. Vznikla myšlenka vytvořit kolekci dřevěných brýlí, vyráběných z kvalitních dřevěných lamel.

Za vznikem celé kolekce stojí spoustu času strávených v garáži za domem, při zkoušení výroby, testování odolnosti, spousta vypité kávy, kreslení návrhů, spousta přemýšlení, zkoušení barevných kombinací a postupů „pokus-omyl“, až se celý projekt dopracoval během jednoho roku do současného stavu a má ambice uspokojovat zákazníky, kteří mají rádi zajímavá řešení a netradiční výrobky.

Jako materiál pro výrobu se používají dřevěné dýhy, které se spojí v jednolitý korpus pomocí disperzního lepidla. Po dokonalém zaschnutí, pak je polotovar ručně opracováván do výsledné podoby a na závěr vybroušená drážka na čočku. V této chvíli už má polotovar tvar brýlí a vyniká jeho dřevěná kresba, barva, originalita. Na závěr je výrobek ošetřen kombinací olejů a vosků na čistě přírodní bázi, která dodá brýlím matný lesk, který zanechá přirozenost a barvu dřeva.
Nakonec se osadí čočkami, dle přání zákazníka a zabalí do námi navrhnutých a připravených obalů, které jsou vyráběné z recyklovaného papíru. Do papírových krabiček používáme dřevitou vatu, která dodá konečnou podobu balení a obruby ochrání při dodávce vašeho jedinečného výrobku.

Naše myšlenka je také každým rokem přinášet změny v kolekci, a to změnou některého druhu dřeviny, popř. změnou tvaru, rozšíření nebo zrušení některého typu obrub v kolekci. To vše z důvodu, aby brýle byly vyráběny v menších sériích a byla zachována jejich jedinečnost. Jako další službu také připravujeme nabízet výrobu barevných kombinací dřevin, popř. barevného moření na přání zákazníka.

Jelikož se na brýlích podepisuji svým vlastním jménem, tak mám jistou odpovědnost, aby výrobky byly nejlepší kvality, zachovávaly si svou jedinečnost a přinášely potěšení majiteli. Také bych si přál, aby zákazníci ve značce viděli hodnotu kvality, dobrého servisu, a v neposlední řadě si vážili řemeslnosti, kterou do každého výrobku dáváme.

Za celý tým

Miroslav Hrabovský

Home / Produkty / Fotogalerie / Mirah / Kontakt
Copyright © Mirah. All rights reserved.